- Indico style
- Indico style - inline minutes
- Indico style - numbered
- Indico style - numbered + minutes
- Indico Weeks View
Vybrat časové pásmo
Quantum Day přenáší kvantové technologie z vědeckých pracovišť do reálného využití v průmyslu. Pojďme společně objevit, kde je jejich místo.
Konference "Quantum Day" je zásadním setkáním, které propojuje oblast kvantových technologií s reálným využitím v různých odvětvích. Jejím hlavním cílem je poskytnout platformu pro diskuzi a spolupráci mezi výzkumnou komunitou, průmyslem a vládními organizacemi s ohledem na přenos kvantových technologií z laboratoří do praxe.
Konference představuje příležitost pro přední aktéry z různých odvětví ke spolupráci, sdílení zkušeností a vytváření nových perspektiv v oblasti kvantových technologií, s cílem dosáhnout připravenosti na změnu a využít jejich potenciál naplno.
Kvantové technologie představují zásadní a neodmyslitelnou součást moderního vědeckého a technologického vývoje. Ministerstvo plánuje se tématu výzkumu a vývoje kvantových technologií dále věnovat a podílet se na tvorbě strategie a programů, které umožní využití jejich potenciálu napříč různými odvětvími.
ČVUT, CyberSecurity Hub a IBM se dohodli na vytvoření otevřené technologické platformy zaměřené na využití kvantových technologií. Proč a co bude cílem platformy, se dozvíte v krátkém představení, kde zároveň smlouvu o spolupráci aktéři podepíší.
Prozkoumejte nejnovější pokroky a aplikace v oblasti kvantové výpočetní techniky. Zjistěte, jak kvantové počítače využívají principy kvantové mechaniky k provádění složitých výpočtů a řešení problémů, které jsou mimo dosah klasických počítačů a kde si s nimi dneska stojíme.
Cílem přednášky je poskytnout posluchačům přehled o současném stavu bezpečnosti ukládaných dat v kontextu kvantových technologií a uvést do diskuse o strategii a opatřeních pro zajištění bezpečnosti v před- i post-kvantové době.
Kvantové technologie jsou prvkem, který bude v budoucnu ovlivňovat inovace a konkurenceschopnost českého průmyslu. Ministerstvo průmyslu a obchodu si je vědomo širokého spektra přínosů a nutnosti podpořit průmyslová odvětví, aby byla na tuto technologickou transformaci připravena.
Česká spořitelna je v rámci skupiny Erste již součástí kvantového ekosystému. Co to znamená? Jaké první zkušenosti s kvantovými počítači mají? Na čem nyní pracují a co je největší překážkou? O tom se s námi podělí Marie Kalkusová.
Diskuze na panelu se zaměřuje na přínosy a možnosti využití kvantových počítačů v různých odvětvích, včetně finančního sektoru, farmacie, vesmírném průmyslu a telekomunikacích. Cílem panelu je podpořit dialog mezi výzkumem a praxí a hledat cesty, jak efektivně přenést kvantové počítače z laboratoří do praxe, aby mohly přinést skutečnou hodnotu a revoluci ve výpočetním výkonu a řešení komplexních problémů. Martin Švík (IBM), Marie Kalkusová (Česká spořitelna), Tomáš Cinert (HULD), (Vít Vondrák) IT4Innovation a Jan Krechl (Zentiva). Moderuje Igor Jex.
Průsečík mezi kvantovou komunikací a kvantovou kybernetickou bezpečností spočívá ve využití kvantových technologií ke zvýšení bezpečnosti. Kvantové komunikační protokoly, jako je QKD, poskytují prostředky k vytvoření bezpečných kanálů pro přenos kryptografických klíčů, které lze následně použít k zabezpečení klasických algoritmů šifrování dat. Použitím kvantových komunikačních technik lze zvýšit bezpečnost kryptografických klíčů a učinit je odolnými vůči útokům kvantových počítačů.
Diskuze na panelu se zaměří na důležitou otázku související s implementací kvantových technologií a jejich vlivem na bezpečnostní aspekty. Jaká nová bezpečnostní rizika mohou kvantové technologie přinést a zároveň jak mohou poskytnout nové nástroje pro zajištění bezpečnosti a ochrany dat? Ondřej Král (IBM), Jan Bouda (CyberSecurity Hub), Vladimír Filip (CETIN), Bohuslav Rudolf (NUKIB), Radek Šichtanc (O2) a Pavel Baxant (ČEPS). Moderuje Igor Jex.
Jak může vypadat ekosystém firem, výzkumných a vzdělávacích institucí a veřejné sféry? Kde se inspirovat v zahraničí a jak nejlépe systém nastavit? Diskuze přinese tři pohledy - jeden cíl. Martin Švík (IBM), Aurel Gabris (ČVUT) a Jana Soukupová (MVVI). Moderuje Milena Jabůrková.