Aktivity s tabletom zamerané na laboratórne práce z fyziky

24 May 2016, 11:00

Mr Jakub Čevajka (FMFI UK v BA)

Didaktické prostriedky sú neoddeliteľnou súčasťou vzdelávacieho procesu. Medzi didaktické prostriedky môžeme zaradiť aj tablety, ktoré sa stávajú súčasťou vzdelávacieho procesu na slovenských školách. V práci oboznámime čitateľa s problematikou integrovania tabletov do našich škôl. Predstavíme projekt Škola na dotyk a uvedieme výsledky z danej oblasti, ktoré doposiaľ projekt zmapoval. Hlavnou časťou práce bude navrhnutie aktivít s použitím tabletu na hodiny fyziky. Táto práca prechádza jednotlivými iteráciami výskumu vývojom (orig. Design-bassed research). [Kalaš, 2009] Výstupom tohto výskumu je pracovný list pre žiaka k jednej z navrhnutých aktivít a metodický list pre učiteľa k danej aktivite. V práci taktiež uvedieme výsledky pozorovanie práce žiakov pri realizácii navrhnutej aktivity.
Sekce Obecná fyzika a didaktika fyziky

Mr Jakub Čevajka (FMFI UK v BA)